تبلیغات
عیاران، تکنولوژی فکر ، رازهای موفقیت - ثروتمند بازنشسته شدن سخت نیست

                                                               

اكثر افراد به این علت فقیر بازنشسته می شوند كه همواره بیش از درآمدشان هزینه میكنند. گاه شكست های مالی حاصل نداشتن الگوی درست هزینه كردن است. شما با تغییر این الگوها، می‌توانید رفتارهای مالی‌تان را بهبود بخشید و به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنید..............

یک راه خوب برای خارج شدن از چهارچوب الگوهای قدیمی این است که برنامه مالی مشخصی داشته باشید و مخارج‌تان را بودجه‌بندی کرده و درصد مشخصی از درآمدتان را به کارها و فعالیت‌های مورد نظرتان تخصیص دهید و سعی کنید از این الگو پیروی کنید. این کار کمک می‌کند تا بهتر بتوانید هزینه‌هایتان را مدیریت کنید. برای شروع می‌توانید از الگوی پیشنهادی زیر استفاده کنید.
در كشورهای توسعه یافته هزینه های ضروری حدود 60 درصد كل هزینه های خانواده را تشكیل میدهد اما در كشور ما بیش از 70 درصد درآمد خانواده صرف امور ضروری میشود و در بهترین حالت تنها 30 درصد برای دیگر امور باقی میماند. در مقاله حاضر بر همین مبنا به تقسیم بندی بودجه خانواده، طوری كه در دوران كار و در بازنشستگی مشكل مالی وجود نداشته باشد اشاره شده است.
 
این الگو فقط یک نمونه پیشنهادی است و هر فردی می‌تواند با هر میزان درآمد، برنامه مالی متناسب با موقعیت و وضعیت خودش تنظیم کند و مقدار پولی که در اختیار دارد، به درصدهای کوچک‌تری تقسیم کرده و بودجه‌بندی کند.
 
70 درصد برای نیازهای اصلی و روزمره
معمولا بیشترین بخش درآمد، صرف مواردی مانند خوراک، پوشاک، مسکن، بیمه، لوازم خانگی و چیزهایی از این دست – که جزء ضروریات زندگی هستند – می‌شود. این موارد هزینه‌های بالایی دارند اما آن‌قدر ضروری هستند که نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی کرد.
 
5 درصد برای یادگیری و آموزش مهات های جدید
برای تقویت قوای ذهنی و افزایش توانایی‌هایتان و برای اینکه بیشتر بیاموزید و رشد کنید، مبلغی در نظر بگیرید. با این کار موقعیت‌ها و فرصت‌های جدیدی پیش روی شما قرار خواهد گرفت و به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های بیشتری دست پیدا خواهید کرد.
 
5 درصد برای تفریح و لذت
هر ماه بخشی از درآمد خود را برای تفریح و علائق‌ شخصی‌تان در نظر بگیرید. سعی کنید این احساس را از خودتان دور کنید که پولتان به هدر می‌رود. خرج ‌کردن پول در مواردی که مورد علاقه شماست، باعث شادی و آرامش شده و احساس لذت و رضایت از زندگی را در شما بالا می‌برد.
 
۱۰ درصد برای پس‌انداز
هر ماه مبلغی برای اهداف و برنامه‌های بلندمدت، مانند خرید مسکن یا اتومبیل، پس‌انداز کنید. از این مبلغ می‌توانید برای بازپرداخت یک وام یا شرکت در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و مطمئن استفاده کنید.
 
5 درصد برای پس‌انداز بازنشستگی
بهتر است پولی را که در این حساب نگه می‌دارید، خرج نکنید مگر اینکه بتوانید پول بیشتری تولید کرده، سرمایه‌گذاری کنید و در درازمدت بتوانید از محل این پول درآمد بیشتری به دست آورید.
 
۵ درصد برای هدایا و امور خیریه
این حساب می‌تواند یکی از قسمت‌های مهم بودجه شما باشد تا به وسیله آن احساس سخاوتمندی، بخشش و کمک به دیگران خود را ارضا کنید. با این پول می‌توانید به افراد خانواده و دوستان‌تان هدیه بدهید، در امور خیریه و هر فعالیتی که به تحقق اهداف عمومی و مردمی شما کمک کند، شرکت کنید. این کار باعث می‌شود از خرج‌ کردن پول احساس بدی نداشته و نسبت به ثروتمند شدن و قدرت ناشی از آن حس خوبی داشته باشید.
 
یکی از مزایای داشتن الگو و برنامه مشخص مالی این است که شما را از چهارچوب‌های قدیمی دور کرده و به شما کمک می‌کند تعادل را رعایت کنید و با هزینه بیش از اندازه در یک بخش، به اهداف‌تان در سایر بخش‌ها لطمه وارد نکنید.


طبقه بندی: تکنولوژی فکر و موفقیت، 

تاریخ : پنجشنبه 16 خرداد 1392 | 06:34 ب.ظ | نویسنده : رضا یامی | نظرات


  • paper | sales Reportazh | فال تاروت سه کارتی
  • خرید رپورتاژ | فال تاروت کبیر بله خیر