تبلیغات
عیاران، تکنولوژی فکر ، رازهای موفقیت - آیا میدانستید هنوز هم نقاط ناشناخته بر روی زمین هست ؟!!

جند دهه قبل سردمداران دانش سلطه جهانی؛ با تبلیغات گسترده در اذهان جا انداخته بودند كه "بشر مدرن هیج جای نادیده و ناشناخته در روی كره زمین باقی نكذاشته و عصر اكتشاف فضا و دستیابی كرات دیكر را شروع كرده است"، در سالهاى اخیر كزارشهاى بسیاری ارائه شده است كه هنوز همه جای كره زمین براى بشر مدرن اكتشاف نكردیده و موضوع فراغت از اكتشاف زمین تنها یك حركت تبلیغاتی و دروغ علمی بوده است.
مجله علمی “نیوساینتیست” فهرستی از “آخرین محلهای” دنیا تهیه کرده که مربوط به مکانهایی از زمین است که پای انسان متمدن تاکنون به آنها نرسیده است. در واقع پایان دنیا اینجاست! به گزارش هفت تیر، در مدت یک قرن گذشته جمعیت انسانهای زمین از یک میلیارد نفر به شش میلیارد نفر رسیده است.به طوری که اعتقاد بر این است دنیا هرگز به این شلوغی نبوده و در هیچ زمانی به اندازه امروز نقاط مختلف آن شناخته نشده بوده است.

اما اکنون مجله علمی “نیوساینتست” در طبقه بندی که به تازگی انجام داده است نشان داد که روی کره زمین مناطق زیادی وجود دارند که به “آخرین محلها” معروف هستند که دست انسان هنوز به آنها نرسیده و بنابراین هنوز روی نقشه های جغرافیایی نامی از آنها برده نشده است. در این مناطق مردمی زندگی می کنند که وارد زندگی متمدن امروزی نشده اند و همچنان به شیوه بدوی زندگی می کنند.

براساس تحقیقات Survival International در حال حاضر بیش از ۱۰۰ قبیله و در مجموع حدود ۴۰ هزار نفر وجود دارند که هنوز با بقیه دنیا تماس برقرار نکرده اند. در طبقه بندی “نیوساینتیست” Gangkar Puensum واقع در بوتان با ۷ هزار و ۵۴۱ متر ارتفاع، اولین محل در آخر دنیا و بلندترین مکانی است که دست انسان تاکنون به آن نرسیده است. کوهنوردان سه بار برای رسیدن به قله این کوه تلاش کرده اند اما از سال ۱۹۹۴ دولت این کشور آسیایی به منظور احترام گذاشتن به مذاهب سنتی جمعیتهای محلی تلاشهای جدید را ممنوع اعلام کرد.

دومین رتبه این طبقه بندی متعلق به کوههای Nyainqentangla شرقی است که از ۱۶۴ قله این کوههای تبتی هنوز هیچ انسانی قدم به ۱۵۹ قله آن که همگی در ارتفاع بالای ۶ هزار متر واقع شده اند، نگذاشته است.

رتبه سوم طبقه بندی مجله “نیوساینتیست” مربوط به مناطق دست نیافته ای است که در “گرینلند” و قطب جنوب واقع شده اند.

در رتبه چهارم “آخرین محلهای” زمین در زیر زمین واقع شده است. این محل، بزرگترین غار انگلیس است که با نام “تیتان” شناخته می شود و در “دربی شایر” واقع شده است. این غار در سال ۱۹۹۹ کشف شد و از آن زمان تاکنون غارنوردان هنوز راهی برای رسیدن به اعماق آن پیدا نکرده اند. این غار در زمانی کشف شد که تصور بر این بود هیچ حفره ناشناخته ای در روی زمین وجود ندارد.

در رتبه پنجم آخرین محل زمین بیابانی به مساحت ۵۰ هزار کیلومتر مربع در نزدیکی دریای آرال است. در حقیقت این بیابان تاکنون در هیچ نقشه جغرافیایی مشخص نشده است و تنها یک تصویر ماهواره ای از آن وجود دارد.

در رتبه بعدی این رده بندی، منطقه ای در پاراگوئه قرار گرفته است. در این کشور منطقه ای در آخر دنیا وجود دارد که محلی در حدود ۱۰۰ کیلومتر است و در آن گروهی از انسانها زندگی می کنند که تا قبل از سوم مارس ۲۰۰۴ هرگز کسی آنها را ندیده بود. در این سال دانشمندان تصمیم گرفتند برای شناسایی اعماق جنگلهای پاراگوئه وارد این منطقه شوند و در کمال شگفتی گروهی از انسانها را شناسایی کردند که هرگز با مناطق متمدن زمین هیچ تماسی برقرار نکرده بودند. روش زندكَی در آن مناطق مانند انسانهاى نخستین می باشد.

كزارش دیكری در این زمینه یافتیم كه از جهات متعددی كاملتر بود؛ این كزارش را نیز در اینجا ذكر می كنیم:

سرزمین‌های ناشناخته در كره زمین: تحقیقات دانشمندان و زمین‌شناسان در بررسی كره زمین نشان می‌دهد كه علیرغم ادعاهاى كذشته؛ هنوز مناطقی بر روی این كره خاكی وجود دارد كه پای انسان به آنجا نرسیده است.

در واقع سرزمین‌های كشف نشده‌ای كه قبیله‌های بدوی در آنجا زندگی می‌كنند و به دور از هیاهوی زندگی مدرن، مشغول كار و فعالیت هستند

براساس تحقیقات زمین‌شناسان و با استفاده از نرم‌افزار Google earth بیش از 100 قبیله كه حدود 40هزار نفر می‌شوند در جاهایی از كره زمین زندگی‌ می‌كنند كه هنوز آن مكان‌ها ناشناخته هستند و نامی از آنها روی نقشه جغرافیا وجود ندارد و مردمان این مناطق با دنیای بیرون خود ارتباطی برقرار نكرده و بی‌خبر از هرگونه پیشرفت و تكنولوژی به زندگی خود ادامه می‌دهند.

آنچه می‌خوانید اطلاعاتی در مورد مناطق ناشناخته كره‌زمین است كه به هیچ عنوان اثری از آن در جغرافیای جهان نیست:

1- كاسابولی، واقع در شمال هند با جنگلی مملو از درختان سر به فلك كشیده می‌باشد. این جنگل بر روی یك تپه واقع شده است. درختان بلوط، كاج و سرو این جنگل را پوشانده است. در این جنگل دورافتاده قبیله‌ای 1200 نفری زندگی می‌كنند كه همچون انسان‌های نخستین همه لوازم و ابزار خود را از استخوان حیوانات از جمله اسب وحشی تهیه می‌كنند.

2- كی‌لانگ، واقع در شمال‌شرقی هند و مرز بین هند و تبت است. به تصور هندیها، در این منطقه كوهستانی كسی ساكن نبوده و این منطقه متعلق به خدایان است اما اخیرا با بررسی زمین‌شناسان، گروهی از مردم بدوی در این كوه زندگی می‌كنند كه به جای لباس پوشیدن بدن خود را رنگ می‌كنند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 14 اسفند1389ساعت 15:51  توسط مهدی مازندرانی  |  نظر بدهید
آزمایشهای علمی عجیب و جالب
۱- فیل در اسید
در سال1962، وارن تامس - مدیر باغ‌وحشی در اکلاهماسیتی - تصمیم گرفت 297میلی‌گرم LSD - یعنی حدود 3هزار برابر یک بار مصرف متعارف افراد معتاد - را به فیلی به نام توسکو تزریق کند. دانشمند کنجکاو ما ‌می‌خواست ببیند آیا تزریق این داروی توهم‌زا باعث پرخاشگری فیل‌های نر می‌شود یا نه.

نتیجه فاجعه‌آمیز بود؛ فیل بیچاره ابتدا نعره‌ای کشید و بعد از چند دقیقه بی‌قراری، افتاد و بالاخره بعد از یک ساعت مرد. اساتید دست‌اندركار آزمایش در توجیه کارشان گفتند که فیل‌ها بیش از حد انتظار آنها به دارو حساس بوده‌اند.

2 - ترس در آسمان
باز هم در دهه1960، 10سرباز برای تمرینات نظامی سوار بر هواپیمایی بودند که ناگهان خلبان به آنها اطلاع داد که هواپیما خراب شده و در حال سقوط به اقیانوس هستند. بعد از سربازها خواسته شد که فرم‌هایی را تکمیل کنند؛ بر مبنای این اسناد، افراد تایید می‌کردند که ارتش آمریکا مسئولیتی در قبال جبران خسارت‌های ناشی از مرگ یا جراحت آنها ندارد.
سربازهای بخت‌برگشته خبر نداشتند که سوژه یک آزمایش قرار گرفته‌اند و هواپیما مشکلی نداشت؛ گروهی از محققان می‌خواستند با مقایسه میزان اشتباهات افراد هنگام پر کردن‌ فرم‌ها، تاثیر ترس از مرگ آنی بر تمرکز و تعقل آنها را بررسی کنند.


طبقه بندی: دانستنیها، 

تاریخ : دوشنبه 9 تیر 1393 | 07:12 ب.ظ | نویسنده : رضا یامی | نظرات


  • paper | sales Reportazh | فال تاروت سه کارتی
  • خرید رپورتاژ | فال تاروت کبیر بله خیر